Sakonean
2018, urte erabakiorra euskal ziklismoarentzat

Denboraldi berriarekin batera, hainbat ziklistek euren koloreak aldatu dituzte. Euren artean, euskal txirrindularirik esanguratsuenetako batzuk. Horiek horrela, Mikel Landa murgiarrak Movistar taldeko lidertza partekatuko du Nairo Quintana eta Alejandro Valverderekin batera. Mikel Nieve leitzarrak Sky utzi du baita Orica-Scott taldera batzeko, bertan Yates anaien zein Chavesen laguntzaile fina izango da. Britainiarrek, hala ere, euskal merkatuan erreparatu dute Jonathan Castroviejo getxoztarra fitxatzeko.

 

GUREAN GAUR|2017/12/31 17:40

Omar Fraile santurtziarrak Dimension Data lagatu eta Pello Bilbaorekin batera Astana taldean arituko da. Azkenik, Izagirre anaiak berriro ere elkartuko dira, kasu honetan Bahrain-Merida ekipoaren egituran. Horrekin batera, Euskadi-Murias Continental Pro mailan arituko da eta Mikel Landaren sarrerak Euskadi Fundazioa biziberritu du. 20 urte eta gero, Haimar Zubeldia ez da euskal tropelean egongo.

World Tour-eko berriekin jarraituz, aurten, Frantziako Tour-ak eta Espainiako La Vuelta-k etapa erabakigarriak izango dituzte Euskal Herrian. Grande Boucle-ren baitan, Senpere eta Ezpeleta artean lehiatuko den erlojupekoa, Parisera iritsi bezperan.

 

Frantziako Tourrak dagoeneko iragarri ditu gainera gonbidapenak jaso dituzten taldeak zeintzuk izango diren. Hautatutakoak Cofidis, Direct Energie, Fortuneo eta Wanty izango dira. Ondorioz, baliteke Loic Chetout eta Romain Sicard Frantziako Tourrean egotea. Aipagarria da Vital Concept talde berria kanpoan geratu dela,Bryan Coquard-en eskuadra berria hain zuzen ere.

Irailean, berriz, Oiz mendiko aldapak igo beharko dituzte La Vuelta-n, Bilbotik abiatuko den etapan. Azken urteetako tendentziari jarraiki, Euskal Herritik igaroko dira eta bertan etapa gogorrak lehiatuko dira, Oiz mendikoa ikusgarria izango dela aurreikusi daiteke. Penditzak %20-ra iritsiko dira.

Etorkizunera begira, albisterik onenak Euskadi-Murias taldea Continental Pro mailan ikustea izango da, World Tourreko lasterketa batzuetan parte hartuz. Jon Odriozolaren mutilak Kataluniako Voltan, Euskal Herriko Itzulian zein Donostiako Klasikoan aritzeko aukera izateaz gain, Espainiako Vueltan lehiatzeko gonbidapena eskuratu nahi dute. Ekimen horretan, besteak beste, Caja Rural-ekin borrokatu beharko dute, nahiz eta nafarren plaza praktikoki segurua den. Horrekin batera, Murias-ek emakumezkoen taldea ere sortu du, Agurtzane Elorriagaren zuzendaritzapean.

Harrobiari dagokionez, Mikel Landak Miguel Madariagaren erreleboa hartu eta Euskadi Fundazioa gidatuko du. Aurrera begira, iraganari keinu garbia eginez, taldeak elastiko laranjak jantziko dituelako. Bi egitura, aurrera begira berriro ere euskal talde bat Frantziako Tourrean zein World Tour mailan aritzeko asmoarekin. 2019 urteari begira, Bilbok etapa baten bukaera eskatuko dezake.  

Emakumezkoetan, aipatutako Bizkaia Durango-Euskadi Murias taldearekin batera, Nafarroan erraiak dituen DC Cycling taldea edo Movistar izango ditugu. Telekomunikazio enpresaren taldeak, Lur Oyarbide eta Eider Merino euskaldunak fitxatu ditu. 

Nazioartean, Chris Froome-ren etorkizuna auzitan dago, Espainiako Vuelta-n positibo eman ostean. Britainiarra salbutamol botika emateagatik ikertzen ari dira eta zigortua izan liteke. Hala balitz, Italiako Giroan iragarri duen parte hartzea airean egongo zen. Tum Dumolin-ek aldiz, maglia arrosa defendatzeaz gain, Tour-ean ere aritu daiteke. Fitxaketei dagokionez, Landaren kasua alde batetara utzita, Joxean Fernandez Matxin-ek zuzentzen duen UEA Team Emirates taldeak Fabio Aru eta Dan Martin fitxatu ditu.

 

 

World Tourreko lehiaketak hasi aurretik, zaharrak berri. Izan ere, Australian korritutako Santos Down Under-en, Peter Saganek eraman zuen garaipena. Eslovakiarra, Andre Greipel eta Caleb Ewans-en aurretik helmugaratu zen.

Egutegia

2018ko World Tour lasterketa nagusien datak

Urtarrilak 16-21: Tour Down Under

Australian lehiatutako lasterketarik ezagunenenaren aurreneko etapan, Andre Greipel alemaniarrak lortu zuen garaipena Ewan, Sagan eta Elia Vivianiren aurretik.

Martxoak 4-11: Paris-Niza

Martxoak 17: Milano-San Remo

Martxoak 19-25: Volta Catalunya

Apirilak 1: Flandriako Tourra

Apirilak 2-7: Euskal Herriko Itzulia

Apirilak 15: Amstel Gold Race

Apirilak 18: Flech Vallonne

Apirilak 22: Liege-Bastojne-Liege

Apirilak 24-29: Romandiako Tourra

Martxoak 5-27: Italiako Giroa

Ekainak 3-10: Criterium Dauphine

Ekainak 9-17: Suitzako Tourra

Uztailak 7-29: Frantziako Tourra

Abuztuak 4: Donostia Klasikoa

Abuztuak 25 - Irailak 16: Espainiako Vuelta

Urriak 13: Lombardiako Giroa

Urriak 16-21: Guangxiko Tourra

 

Bestelako lehiaketak

 

+ Irailak 23-30: Munduko txapelketak, Austriako Innbruck-en 

+ Martxoak 31: Miguel Indurain Saria Lizarran

+ Apirilak 8: Klasika Primavera Zornotzan

+ Uztailak 25: Ordiziako Klasika

+ Uztailak 31: Getxoko Zirkuitoa


2018ko FITXAKETAK - UCI World Tour

 

AG2R La Mondiale

Fitxaketak: Benoit Cosnefroy (Neo-Pro), Clément Venturini (Cofidis), Tony Gallopin (Lotto Soudal), Silvan Dillier (BMC), Aurélien Paret Peintre (abuztuaren 1etik aurrera)
Irteerak:
Christophe Riblon (Erretiratua), Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida), Sondre Holst Enger (Israel Cycling), Hugo Houle (Astana)
Kontratu berritzeak: 
Romain Bardet, Oliver Naesen, Pierre Latour, Ben Gastauer, Axel Domont, François Bidard, Alexis Vuillermoz, Mikaël Chérel, Gediminas Bagdonas, Nico Denz, Julien Duval


Astana Pro Team

Fitxaketak: Omar Fraile (Dimension Data) , Magnus Cort (Mitchelton-Scott), Davide Vilella (Cannondale-Drapac), Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice), Hugo Houle (AG2R La Mondiale), Yevgeniy Gidich (Vino-Astana Motors)
Irteerak: Paolo Tiralongo (Retires), Matti Breschel (EF Drapac), Fabio Aru (UAE Team Emirates), Arman Kamyshev
Kontratu berritzeak: 
Jakob Fuglsang, Dario Cataldo, Luis Leon Sanchez, Bakhtiyar Kozhatayev, Dmitriy Gruzdev, Ruslan Tleubayev, Pello Bilbao, Daniil Fominykh, Artyom Zakharov eta Andrei Grivko.


Bahrain-Merida

Fitxaketak: Gorka Izagirre (Movistar), Matej Mohorič (UAE Team Emirates), Kristijan Koren (EF apac), Hermann Pernsteiner (Amplatz-BMC), Domenico Pozzovivo (AG2R), Mark Padun (Team Colpack)
Irteerak:
Javi Moreno (Delko Marseille Provence), Tsgabu Grmay (Trek-Segafredo), Ondřej Cink (PMRA Racing Team), Jon Ander Insausti (Fundación Euskadi), Janez Brajkovic
Kontratu berritzeak: 
Sonny Colbrelli, Franco Pellizotti, Heinrich Haussler


BMC Racing Team

Fitxaketak: Nathan Van Hooydonck (BMC Development), Alberto Bettiol (Cannondale-Drapac), Jürgen Roelandts (Lotto Soudal), Simon Gerrans (Orica-Scott), Paddy Bevin (EF Drapac)
Irteerak: Manuel Quinziato (Erretiratua), Daniel Oss (Bora-Hansgrohe), Amaël Moinard (Team Fortuneo-Oscaro), Manuel Senni (Bardiani-CSF), Silvan Dillier (AG2R La Mondiale), Ben Hermans (Israel Cycling), Samuel Sanchez (Kaleratua), Martin Elmiger (Erretiratua), Floris Gerts
Kontratu berritzeak: Richie Porte, Michael Schär, Brent Bookwalter, Alessandro De Marchi, Danilo Wyss, Damiano Caruso, Jempy Drucker, Joey Rosskopf, Fran Ventoso, Rohan Dennis, Stefan Kung, Tejay van Garderen, Tom Bohli


Bora-Hansgrohe

Fitxaketak: Daniel Oss(BMC Racing), Peter Kennaugh (Team Sky), Davide Formolo (Cannondale-Drapac), Felix Großschartner (CCC Sprandi Polkowice)
Irteerak:
Shane Archbold (Aqua Blue Sports), Jan Barta (Elkov - Author), Silvio Herklotz eta Jose Mendes (Burgos-BH)
Kontratu berritzeak: 
Sam Bennett, Michael Schwarzmann, Christoph Pfingsten, Rudi Selig


Dimension Data

Fitxaketak: Nicholas Dlamini (Dimension Data Continental), Louis Meintjes (UAE Team Emirates), Julien Vermote (Quick Step), Tom-Jelte Slagter,Scott Davies (Team Wiggins), Amanuel Gebreigzabhier (Dimension Data for Qhubeka)
Irteerak: Omar Fraile (Astana), Nathan Haas (Katusha-Alpecin), Kristian Sbaragli (Israel Cycling Academy), Daniel Teklehaimanot, Youcef Reguigui (Natura4Ever-Sovac), Adrien Niyonshuti
Kontratu berritzeak: Steve Cummings, Jay Thomson, Jaco Venter, Johann van Zyl, Jacques Janse van Rensburg, Igor Anton, Mekseb Debesay

 

EF Education Drapac

Fitxaketak: Logan Owen (Axeon Hagen Bermans), Sacha Modolo (UAE Team Emirates), Dan McLay (Team Fortuneo - Oscaro), Mitch Docker (Orica-Scott), Matti Breschel (Astana), Kim Magnusson (Tre Berg-Postnord), Daniel Felipe Martinez (Wilier Triestina - Selle Italia)
Irteerak: Alberto Bettiol (BMC Racing), Kristijan Koren (Bahrain-Merida), Davide Formolo (Bora-Hansgrohe), Davide Villella (Astana Pro Team), Tom-Jelte Slagter (Dimension Data), Andy Talansky (Erretiratua), Ryan Mullen (Trek-Segafredo), Wouter Wippert (Roompot - Nederlandse Loterij), Dylan van Baarle (Sky), Toms Skujins (Trek-Segafredo), Paddy Bevin (BMC)
Kontratu berritzeak: Rigoberto Uran, Michael Woods,Simon Clarke, Alex Howes, Lawson Craddock, Will Clarke, Tom Van Asbroeck, Nathan Brown


FDJ

Fitxaketak: Ramon Sinkeldam (Team Sunweb), Georg Preidler (Team Sunweb), Valentin Madouas (Neo-Pro), Romain Seigle (Neo-Pro), Bruno Armirail (Neo-Pro)
Irteerak: Odd Christian Eiking (Wanty-Groupe Gobert), Arnaud Courteille, Kevin Reza, Lorrenzo Manzin, Johan Le Bon and Marc Fournier (Vital Concept), Cedric Pineau (Erretiratua), Jérémy Maison (Team Fortuneo - Oscaro), Antoine Duchense (Direct Energie) 
Kontratu berritzeak: Benoît Vaugrenard, Mickael Delage, Ignatas Konovalovas, Matthieu Ladagnous, Daniel Hoelgaard


Katusha-Alpecin

Fitxaketak: Nathan Haas (Dimension Data), Ian Boswell (Katusha-Alpecin), Matteo Fabbro (Friuli Cycling Team), Marcel Kittel (QuickStep-Floors), Alex Dowsett (Movistar), Stef Crass (BMC Development), Willie Smit (Neo)
Irteerak: Angel Vicioso Arcos (Erretiratuta), Alexander Kristoff (UAE Team Emirates), Rein Taaramäe (Direct Energie), Michael Morkov (QuickStep-Floors), Sven Erik Bystrøm (UAE Team Emirates), Matvey Mamkin (Burgos-BH)
Kontratu berritzeak:
Ilnur Zakarin, Simon Spilak, Tiago Machado, José Gonçalves, Reto Hollenstein, Jhonatan Restrepo, Pavel Kochetkov, Maxim Belkov


Lotto Soudal

Fitxaketak: Victor Campenaerts (LottoNL-Jumbo), Lawrence Naesen (WB Veranclassic Aquality Protect), Jens Keukeleire (Mitchelton-Scott), Bjorg Lambrecht eta Harm Van Houcke (Lotto Soudal U23)
Irteertak: Tony Gallopin (AG2R-La Mondiale), Jürgen Roelandts (BMC Racing), Kris Boeckmans (Vital Concepts), Louis Vervaeke (Team Sunweb), Sean De Bie (Veranda's Willems - Crelan), Rafael Valls (Movistar), Bart De Clercq (Wanty)
Kontratu berritzeak: Jelle Wallays, Jasper De Buyst, Maxime Monfort, Jelle Vanendert, Frederik Frison, Tomasz Marczynski, Sander Armee

 

Mitchelton-Scott

Fitxaketak: Mikel Nieve (Team Sky), Matteo Trentin (Quick-Step Floors), Jack Bauer (Quick Step), Lucas Hamilton (Mitchelton-Scott)
Irteerak: Magnus Cort (Astana), Ruben Plaza (Israel Cycling Academy), Simon Gerrans (BMC), Jens Keukeleire (Lotto Soudal), Mitch Docker (EF Drapac)
Kontratu berritzeak: Svein Tuft, May Hayman, Chris Juul Jensen, Michael Hepburn, Sam Bewley, Jack Haig, Michael Albasini, Luka Mezgec


Movistar Team

Fitxaketak: Eduardo Sepulveda (Fortuneo-Oscaro), Jamie Roson (Caja Rural-Seguros RGA), Mikel Landa (Sky), Jaime Castrillo (Neo-Pro). Rafael Valls (Lotto Soudal)
Irteerak:
Adriano Malori (erretiratua), Gorka Izagirre (Bahrain-Merida), Jonathan Castroviejo (Team Sky), Rory Sutherland (UAE Team Emirates), Alex Dowsett (Katusha-Alpecin), Jesús Herrada (Cofidis), Jose Herrada (Cofidis), Dani Moreno
Kontratu berritzeak: 
Nelson Oliveira, Jorge Arcas, Antonio Pedrero, Winner Anacona, Carlos Betancur, Dayer Quintana


Quick-Step Floors

Fitxaketak: Jhonatan Narvaez (Axeon Hagen Bermans), Florian Sénéchal (Cofidis), Elia Viviani (Team Sky), Fabio Jakobsen (SEG Racing), Michael Morkov (Katusha-Alpecin), James Knox (Team Wiggins), Alvaro Hodeg (Coldeportes - Claro)
Irteerak: Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), Marcel Kittel (Katusha-Alpecin), David de la Cruz (Team Sky), Dan Martin (UAE Team Emirates), Julien Vermote (Dimension Data), Jack Bauer (Mitchelton-Scott), Gianluca Brambilla (Trek), Martin Velits (erretiratua)
Kontratu berritzeak: Bob Jungels, Julian Alaphilippe, Fernando Gaviria, Max Richeze, Philippe Gilbert, Pieter Serry, Iljo Keisse, Niki Terpstra, Fabio Sabatini, Tim Declercq, Dries Devenyns, Enric Mas, Zdenek Stybar, David Martinelli,Eros Capecchi


Team LottoNL-Jumbo

Fitxaketak: Pascal Eenkhoorn (BMC Development Team), Neilson Powless (Axeon), Sepp Kuss (Rully), Danny van Poppel (Sky) 
Irteerak:
Jurgen van den Broeck (erretiratua), Steven Lammertink (Vital Concept), Twan Castelijns, Alexey Vermeulen, Martijn Keizer, Victor Campenaerts (Lotto Soudal) eta Juanjo Lobato (Kaleratua)
Kontratu berritzeak: 
Paul Martens, Koen Bouwman, Primoz Roglic, Tom Leezer, Bert-Jan Lindeman, Bram Tankink


Team Sky

Fitxaketak: Jonathan Castroviejo (Movistar), David de la Cruz (QuickStep-Floors), Egan Bernal (Androni Giocattoli), Pavel Sivakov (BMC Development Team), Kristoffer Halvorsen (Team Joker Icopal), Chris Lawless (Axeon), Dylan van Baarle (EF Drapac), Leonardo Basso (Neo)
Irteerak:
Peter Kennaugh (Bora-Hansgrohe), Mikel Nieve (Mitchelton-Scott), Ian Boswell (Katusha-Alpecin), Mikel Landa (Movistar), Elia Viviani (Quick-Step Floors), Danny van Poppel (Team LottoNL-Jumbo)
Kontratu berritzeak:
Chris Froome, Geraint Thomas, Ian Stannard, Michal Kwiatkowski, Christian Knees, Ian Stannard, Michal Golas, Beñat Intxausti, Gianni Moscon, Philip Deignan, Vasil Kiryienka, David López, Sebastián Henao


Team Sunweb

Fitxaketak: Martijn Tusveld (Roompot–Nederlandse Loterij), Edward Theuns (Trek-Segafredo), Louis Vervaeke (Lotto Soudal), Jai Hindley (Mitchelton Scott), Michael Storer (Mitchelton Scott)
Irteerak:
Ramon Sinkeldam (FDJ), Georg Preidler (FDJ), Warren Barguil (Fortuneo-Oscaro), Bert de Backer (Vital Concept), Zico Waeytens (Veranda's Willems - Crelan), Sindre Lunke (Fortuneo-Oscaro)
Kontratu berritzeak: 
Tom Dumoulin, Laurens ten Dam,Søren Kragh Andersen, Sam Oomen, Nikias Arndt, Max Walscheid, Johannes Fröhlinger, Chad Haga, Roy Curvers


Trek Segafredo

Fitxaketak: Ryan Mullen (EF Drapac), Alex Frame (JLT Condor), Gianluca Brambilla (QuickStep-Floors), Niklas Eg (Team Veloconcept), Tsgabu Grmay (Bahrain-Merida), Nicola Conci (Neo-Pro)
Irteerak:
Haimar Zubeldia (Erretiratua), Alberto Contador (Erretiratua) , Jesús Hernández (Erretiratua), Edward Theuns (Team Sunweb)
Kontratu luzatzea: 
Fabio Felline, Julien Bernard, Kiel Reijnen, Michael Gogl


UAE Team Emirates

Fitxaketak: Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin), Dan Martin (Quick Step), Rory Sutherland (Movistar), Sven Erik Bystrøm (Katusha-Alpecin), Alexandr Riabushenko (Neo), Fabio Aru (Astana)
Irteerak: Matej Mohorič (Bahrain-Merida), Louis Meintjes (Dimension Data), Andrea Guardini (Bardiani CSF), Marko Kump (CCC Sprandi Polkowice), Federico Zurlo
Kontratu berritzeak:
Matteo Bono, Kristijan Durasek, Roberto Ferrari, Simone Petilli, Simone Consonni, Valerio Conti, Marco Marcato eta Przemyslaw Niemiec.

 

Pro-Continental mailako taldeak


Androni Giocattoli

Fitxaketak: Marco d'Urbano (Team Roth), Manuel Belletti (Wilier Triestina), Luca Chirico (Torku Sekerspor)
Irteerak:
Egan Bernal (Team Sky), Alessio Taliani (Zigortua), Luca Pacioni (Wilier Triestina)
Kontratu berritzeak: 
Francesco Gavazzi, Ivan Sosa, Rodolfo Torres, Marco Benfatto


Aqua Blue Sport

Fitxaketak: Eddie Dunbar (Axeon Hagen Bermans), Casper Pedersen (Team Giant-Castelli), Shane Archbold (Bora-Hansgrohe)
Irteerak:
Martyn Irvine (Retires), Lars Petter Nordhaug (Retires), Leigh Howard (Australian Cycling Academy)


Bardiani CSF

Fitxaketak: Michael Bresciani (Neo-Pro), Manuel Senni (BMC Racing), Andrea Guardini (UAE Team Emirates), Daniel Savini (Neo-Pro), Giovanni Carbone (Colpack-Marchiol), Umberto Orsini (Neo-Pro)
Irteerak: Stefano Pirazzi eta Nicola Ruffoni (Kaleratuak), Simone Velasco (Wilier Triestina), Edoardo Zardini (Wilier Triestina)


Caja Rural - Seguros RGA

Fitxaketak: Danilo Celano (Amore & Vita-Selle SMP), Julen Amezketa eta Cristian Rodriguez (Wilier Triestina), Nelson Soto (Coldeportes-Claro), Gonzalo Serrano (Neo-Pro), Alvaro Cuadro (Neo-Pro), Yannis Yssaad (Armee de Terre), Joaquim Silva (W52)
Out:
Jamie Roson (Movistar), Diego Rubio (Burgos-BH), Yury Trofimov (RP-Boavista), David Arroyo (Efapel), Héctor Sáez and Eduard Prades (Fundación Euskadi)
Kontratu berritzeak: 
Lluis Mas, Fabricio Ferrari


CCC Sprandi Polkowice

Fitxaketak: Jonas Koch (Verva ActiveJet Pro Cycling Team), Amaro Manuel Antunes (W52), Paweł Cieślik (Elkov-Author Cycling Team), Marko Kump (UAE Team Emirates), Kamil Gradek (ONE Pro Cycling), Pawel Bernas (Domin Sport), Paweł Franczak (Team Hurom)
Irteerak: Jan Hirt (Astana Pro Team), Felix Großschartner (Bora-Hansgrohe), Nikolay Mihaylov (Delko Marseille Provence KTM), Maciej Paterski, Marcin Mrozek, Simone Ponzi (Nippo - Vini Fantini)
Kontratu berrizketak: Łukasz Owsian, Michał Paluta, Kamil Małecki, Patryk Stosz, Jonas Koch, Adrian Kurek, Leszek Plucinski, Mateusz Taciak and Piotr Brozyna


Cofidis

Fitxaketak: Bert Van Lerberghe (Sport Vlaanderen - Baloise), Jesus Herrada (Movistar; José Herrada (Movistar), Victor Lafay (Neo-Pro)
Irteerak:
Clément Venturini (AG2R-La Mondiale), Jérôme Cousin (Direct Energie), Arnold Jeannesson (Erretiratua), Florian Sénéchal (QuickStep-Floors), Yohan Bagot (Vital Concept)
Kontratu berritzeak:
Nacer Bouhanni, Cyril Lemoine, Geoffrey Soupe, Julien Simon, Nicolas Edet, Luis Ángel Maté, Hugo Hofstetter, Anthony Perez, Stéphane Rossetto


Delko Marseille Provence KTM

Fitxaketak: Brenton Jones (JLT Condor), Julien Trarieux (Neo-Pro), Lucas De Rossi (VC la Pomme Marseille), Jérémy Leveau (Roubaix Lille Métropole), Iuri Filosi (Nippo - Vini Fantini), Javi Moreno (Bahrain-Merida), Przemyslaw Kasperkiewicz (An Post-Chain Reaction), Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)
Irteerak:
Romain Lemarchand (Erretiratua), Yoann Paillot (St. Michel-Auber93), Quentin Pacher (Vital Concept), Asbjørn Kragh Andersen (Team Virtu), Mikel Aristi (Euskadi Basque Country-Murias Taldea), Thierry Hupond (Erretiratua), Daniel Diaz (Sindicato de Empleados Publicos de San Juan), Martin Laas
Kontratu berritzeak: 
Delio Fernández Cruz, Mauro Finetto, Julien El Fares, Evaldas Siskevicius, Yannick Martinez, Rémy Di Grégorio


Direct Energie

Fitxaketak: Axel Journiaux (Neo-Pro), Simon Sellier (Neo-Pro), Rein Taaramäe (Katusha-Alpecin), Jérôme Cousin (Cofidis), Damien Gaudin (l'Armée de Terre)                 Irteerak:Thomas Voeckler (Retires),Bryan Coquard (Vital Concept), Julien Morice (Vital Concept), Tony Hurel (Armée de Terre), Fabrice Jeandesboz (Retires), Antoine Duchesne (FDJ), Romain Guillemois (Retires), Ryan Anderson (Direct Energie)

Kontratu berritzea: Adrien Petit, Sylvain Chavanel, Perrig Quémeneur, Lilian Calmejane, Alexandre Pichot, Romain Sicard, Fabien Grellier, Perrig Quemeneur‏, Angelo Tulik, Yohann Gène, Bryan Nauleau, Jérémy Cornu, Romain Cardis

 

 

Euskadi Basque Country - Murias

Fitxaketak: Fernando Barceló (Neo-Pro), Sergio Rodríguez (Neo-Pro), Jon Aberasturi (Team Ukyo), Enrique Sanz (Raleigh GAC), Mikel Aristi (Delko Marseille Provence KTM), Julien Loubet (Armée de Terre), Cyril Barthe (Neo-Pro)
Irteerak: 
Adrián González, Pello Olaberria



Gazprom - Rusvelo

Fitxaketak: Sergey Shilov (Lokosphinx), Stepan Kurianov, Aleksandr Vlasov, Nicolay Cherkasov and Evgeny Kobernyak.
Irterrak:
Aydar Zakarin (Lokosphinx),  Pavel Brutt, Alexey Tsatevich, Artem Ovechkin, Anton Vorobyev, Ivan Savitskiy, Andrei Solomennikov, Kirill Sveshnikov, Sergey Nikolaev, and Artur Ershov.
Kontratu berritzeak: 
Alexey Rybalkin, Sergey Firsanov, Evgeny Shalunov, Igor Boev


Hagens Berman Axeon

Fitxaketak: Zeke Mostov (Aevolo Cycling), Cole Davis, Maikel Zijlaard, Remco Evenepoel, Jasper Philipsen (BMC Development Team), Thomas Revard (CCB Velotooler), Mikkel Bjerg (Team Giant–Castelli)
Irteerak:
Logan Owen (Cannondale-Drapac), Eddie Dunbar (Aqua Blue Sport), Jhonatan Narvaez (Quick-Step Floors), Chris Lawless (Team Sky), Neilson Powless (LottoNL-Jumbo), Chad Young
Kontratu berritzeak:


Holowesko-Citadel

Fitxaketak: Andrew Dahlheim (Arapahoe), Fabian Lienhard (Team Voralberg), Nicolai Brochner (Riwal Platform), Morgan Schmitt (Jelly Belly), Brayan Sanchez (EPM) Evan Bybee, Grant Koontz eta Bryan Gomez.
Irteerak:
Robin Carpenter (Rally Cycling), Ty Magner (Rally Cycling), Mac Brennan eta Oscar Clark
Kontratu berritzeak: 
Miguel Bryon, Ruben Companioni, TJ Eisenhart, Andzs Flaksis, Andrei Krasilnikau, Joe Lewis, John Murphy, and Brendan Rhim


Israel Cycling Academy

Fitxaketak: Ben Hermans (BMC), Ruben Plaza (Orica-Scott), Sondre Holst Enger (AG2R-La Mondiale), August Jensen (Team Coop), Edwin Ávila (Team Illuminate), Ahmet Örken (Torku Sekerspor), Guy Niv (Neo-Pro), Kristian Sbaragli (Dimension Data), Nathan Earle (Team UKYO), Omer Goldstein (Neo-Pro)
Irteerak:
Jason Lowndes (JLT Condor), Dan Craven
Kontratu berritzeak: 
Zak Dempster, Dennis Van Winden, Guillaume Boivin


Manzana Postobón

Fitxaketak: Jordan Arley Parra (EPM), Fabio Duarte (EPM)
Irteerak:
Antonio Piedra
Kontratu berritzeak:
Jetse Bol, Juan Pablo Villegas, Fernando Orjuela, Ricardo Vilela, Wilmar Paredes, Juan Sebastian Molano, Aldemar Reyes, Bernardo Suaza, Juan Felipe Osorio, Hernan Aguirre, Amador, Yecid Arturo Sierra, Jhojan Garcia, Sergio Higuita


Nippo - Vini Fantini

Fitxaketak: Damiano Cima (Neo-Pro), Imerio Cima (Neo-Pro), Joan Bou (Neo-Pro), Hiroki Nishimura, Sho Hatsuyama (Bridgestone), Marco Tizza (GM Europa Ovini‏), Simone Ponzi (CCC Sprandi Polkowice),  Hayato Yoshida (Matrix Powertag), Filippo Zaccanti.
Irteerak:
Iuri Filosi (Delko Marseille Provence KTM), Yuma Koishi (Team UKYO), Julián David Arredondo, Pier Paolo De Negri, Nicolas Marini, Alessandro Bisolti (Androni - Sidermec), Giacomo Berlato Riccardo Stacchiotti, and Kazushige Kuboki.
Kontratu berritzeak:
Marco Canola, Kohei Uchima, Eduard Grosu, Alan Marangoni, Ivan Santaromita, Hideto Nakane, Masakazu Ito

Rally Cycling

Fitxaketak: Robin Carpenter (Holowesko-Citadel) , Ty Magner (Holowesko-Citadel), Nigel Ellsay (Silber Pro Cycling), Kyle Murphy (Cylance Cycling), Ryan Anderson (Direct Energie)
Irteerak:
Sepp Kuss (LottoNL-Jumbo), Thomas Soladay (Retires), Shane Kline, Pierrick Naud and Curtis White
Kontratu berritzeak:
Evan Huffman, Rob Britton, Jesse Anthony, Matteo Dal-Cin, Adam de Vos, Brad Huff, Colin Joyce, Brandon McNulty, Emerson Oronte, Danny Pate eta Eric Young


Roompot - Nederlandse Loterij

Fitxaketak: Jan-Willem Van Schip (Delta Cycling), Hartthijs de Vries (SEG Racing Academy), Wouter Wippert (Cannondale-Drapac), Robbert de Greef (Baby Dump)
Irteerak:
Martijn Tusveld (Team Sunweb), Andre Looij (Monkey Town, Raymond Kreder (Team Ukyo), Berden de Vries
Kontratu berritzeak: 
Pim Ligthart, Jesper Asselman, Etienne van Empel, Brian van Goethem, Nick van der Lijke, Coen Vermeltfoort


Sport Vlaanderen - Baloise

Fitxaketak: Jordi Warlop, Aaron Verwilst, Robbe Ghys, Milan Menten, Emiel Planckaert étaient connus, Mathias Van Gompe (All Neo-Pros)
Irteerak: Bert Van Lerberghe (Cofidis), Jarl Salomein (Erretiratua), Jens Wallays (Erretiratua), Eliot Lietaer (WB Veranclassic Aquality Protect), Stijn Steels, Ruben Pols (Erretiratua)
Kontratu berritzeak: Kenneth Van Rooy, Kenny De Ketele, Moreno De Pauw, Aimé De Gendt, Jonas Rickaert, Dries Van Gestel, Maxime Farazijn, Thomas Sprengers, Preben Van Hecke, Amaury Capiot


Team Fortuneo - Oscaro

Fitxaketak: Warren Barguil (Sunweb), Amaël Moinard (BMC Racing), Jérémy Maison (FDJ), Bram Welten (BMC Development Team), Clément Russo (Neo-Pro), Sindre Lunke (Team Sunweb), Thibault Guernalec (Neo-Pro), Michael Carbel (Team Virtu Cycling)
Irteerak:
Eduardo Sepulveda (Movistar), Boris Vallée (Wanty - Groupe Gobert), Erwan Corbel (Vital Concept), Dan McLay (Cannondale-Drapac)
Kontratu berritzeak: 
Brice Feillu, Florian Vachon, Romain Hardy, Benoît Jarrier, Elie Gesbert, Armindo Fonseca, Arnaud Gérard, Franck Bonnamour, Kevin Ledanois


Team Novo Nordisk

Fitxaketak: Emanuel Mini, Sam Brand
Irteerak:
Martijn Verschoor (Retires), Javier Megias (Erretiratua), Corentin Cherhal, and Gerd De Keijzer.
Kontratu luzatzeak: 
Mehdi Benhamouda, Fabio Calabria, Stephen Clancy, Romain Gioux, Joonas Henttala, Brian Kamstra, David Lozano, Reid McClure, Andrea Peron, Charles Planet, Umberto Poli, Quentin Valognes, Rik van IJzendoorn and Chris Williams.


UnitedHealthcate Professional Cycling Team

Fitxaketak: Serghei Tvetcov (Jelly-Belly), Eric Marcotte (Cylance Cycling)
Irteerak:
Danny Summerhill, Greg Henderson (Erretiratua), Chris Jones
Kontratu luzatzeak: 
Gavin Mannion


Veranda's Willems-Crelan

Fitxaketak: David Tanner, Zico Waeytens (Team Sunweb), Sean De Bie (Lotto Soudal), Senne Leysen (Lotto Soudal U23), Mathias De Witte and Lennert Teugels (Cibel-Cebon)
Irteerak:
Christophe Prémont (DCR Cycling Team), Timothy Dupont (Wanty - Groupe Gobert), Gaëtan Bille  (Natura4Ever-Sovac)
Kontratu luzatzeak: 
Stijn Devolder, Huub Duyn, David Tanner


Vital Concept

Fitxaketak: Bryan Coquard (Direct Energie), Julien Morice (Direct Energie), Jonas Van Genechten (Cofidis), Kevin Reza, Lorrenzo Manzin, Johan Le Bon and Marc Fournier (FDJ), Bert De Backer (Team Sunweb), Kris Boeckmans (Lotto-Soudal), Quentin Pacher (Delko-Marseille Provence-KTM), Corentin Ermenault (Team Wiggins), Yoann Bagot (Cofidis), Steven Lammertink (LottoNL-Jumbo), Jérémy Lecroq (Roubaix-Lille Métropole), Justin Mottier (VC Pays de Loudéac), Tanguy Turgis (BMC Development), Adrien Garel (VCP Loudéac), Erwan Corbel (Team Fortuneo - Oscaro), Patrick Müller (BMC Development), Arnaud Courteille (FDJ)


Wanty - Groupe Gobert

Fitxaketak: Odd Christian Eiking  (FDJ), Boris Vallée (Team Fortuneo - Oscaro), Timothy Dupont (Veranda's Willems Crelan), Bart De Clercq (Lotto Soudal)
Irteerak:
Kenny Dehaes (WB Veranclassic Aquality Protect), Guillaume Levarlet (HP BTP - Auber93), Robin Stenuit (Natura4Ever-Sovac), Frederik Veuchelen (Erretiratua)
Kontratu lutzatzeak: 
Guillaume Martin, Frederik Backaert, Marco Minnaard, Yoann Offredo, Mark McNally, Simone Antonini


WB Veranclassic Aqualitu Protect

Fitxaketak: Kenny Dehaes (Wanty - Groupe Gobert), Julien Mortier (AGO-Aqua Service), Eliot Lietaer (Sport Vlaanderen - Baloise), Franklin Six (AGO-Aqua Service)
Irteerak:
Lawrence Naesen (Lotto Soudal), Roy Jans (Cibel-Cebon), Olivier Pardini (Team Differdange - Losch), Tom Dernies (Roubaix-Lille Métropole)
Kontratu berritzeak: 
Grégory Habeaux, Kevyn Ista, Justin Jules, Julien Stassen, Christophe Masson, Sébastien Delfosse.


Wilier Tristina

Fitxaketak: Luca Raggio (Neo-pro), Edoardo Zardini (Bardiani - CSF), Simone Velasco (Bardiani - CSF), Massimo Rosa (Neo-Pro), Marco Coledan (Trek-Segafredo), Luca Pacioni (Androni Giocattoli)
Irteerak:
Julen Amezketa eta Cristian Rodriguez (Caja Rural-Seguros RGA), Manuel Belletti (Androni Giocattoli), Andrea Fedi (Retires), Daniel Felipe Martinez (Cannondale-Drapac)
Kontratu berritzeak: 
Filippo Pozzato, Jakub Mareczko

 

BESTELAKOAK

Fundación Euskadi: 2018ko plantilla, Mikel Alonso, Iker Azkarate, Ibai Azurmendi, Marc Buades, Egoitz Fernandez, Ricardo Garcia Ambroa, Peio Goikoetxea, Ion Ander Insausti, Txomin Juaristi, Juan Antonio López Cozar, Diego López Fuentes eta Gotzon Martin.

 

BURGOS BH: Jorge Cubero, Jesús Ezquerra, Adrián González, Silvio Herklotz, Matvey Mamykin, José Mendes, Igor Merino, Diego Rubio, Ibai Salas, Jordi Simón, Pablo Torres


EMAKUMEZKOEN TALDEAK

BIZKAIA DURANGO – EUSKADI MURIAS: 2018ko plantilla, Sandra Alonso, Alice Maria Arzuffi, Dani Christmas, Henrietta Colborne, Míriam Gardachal, Alicia González, Aroa Gorostiza, Irati Idirin, Ane Iriarte, Lierni Lekuona, Cristina Martínez, Yessica Pérez eta Anna Stricker.

DC RIDE VEKTOR CYCLING: Bakarne Gonzalez, Cristina Pujol, Natalia Puga, Belen López, Gudane Araiz, Ainara Elbusto, Sandra Moral, Maria Angeles Medina, Johanna Garcia, Yasmina Boto, Celia Martin, Juliet Wolfe, Maria Jose Martin eta Camila Valbuena

SOPELA WOMEN TEAM: Olatz Agorria, Maialen Aramendia, Esther Cañete, Beatriu Gómez, Ziortza Isasi, Enara López Gallastegi, Sara Martín, María Martins, Mireia Muñoz, Sofía Rodríguez, Soraia Silva, Ariadna Trías

MOVISTAR TEAM: Aude Biannic, Mavi García, Alicia González, Malgorzata Jasinska, Lorena Llamas, Eider Merino, Rachel Neylan, Lourdes Oyarbide, Gloria Rodríguez eta Alba Teruel

ALE CIPOLLINI TEAM: Marta Bastianeli, Anna Trevisi, Ane Santesteban, Chloe Elle Hosking, Janneke Ensing, Romy Kasper, Daiva Tuislate, Martina Stefani, Anisha Vekemans, Soraya Paladin, Mayuko Hagiwara, Roxane Knetemann, Karlijn Swinkels eta Sofia Nilda Frometa Leonard

Aromitalia Vaiano Fondriest: Michela Balducci, Angélica Brogi, Alessia Bulleri, Claudia Cadeddu, Heidi Dalton, Lisa De Ranieri, Lija Laizane, Rasa Leleivyte, Giulia Marchesini, Emilia Matteoli eta Nicole. Nesti.

ASTANA PRO TEAM: Sofia Beggin, Sofia Bertizzolo, Lara Vieceli, Elena Pirrone, Letizia Paternoster, Arlenis Sierra, Martina Alzini, Sara Pillon, Tatyana Geneleva, Rinata Akhmetcha, Makhabbat Umutzhanova, Zhanerke Sanakbayeva, Natalya Saifutdinova, Martina Marchetti, Carolina Rodríguez Gutiérrez, Amiliya Iskakova

HEALTH MATE - CYCLELIVE TEAM: Olena Novikova, Chloé Turblin, Spela Kern, Lore Verstraete, Marieke Van Witzenburg, Janine van der Meer, Laura Vainionpaa, Fien de Paepe, Delphine Brits, Kathrin Schweinberger, Christina Schweinberger, Flavia Oliveira, Tara Gins, Megan Chard, Christina Perchold

BEPINK: Letizia Borghesi, Erica Magnaldi, Tereza Medvedova, Lisa Morzenti, Nikola Noskova, Francesca Pattaro, Katia Ragusa, Maria Vittoria Sperotto eta Silvia Valsecchi

BOELS - DOLMANS CYCLING TEAM: Chantal Blaak, Nikki Brammeier, Karol-ann Canuel, Elizabeth Deignan, Amalie Dideriksen, Megan Guarnier, Christine Majerus, Amy Pieters, Anna Plichta, Skylar Schneider, Jip van den Bos eta Anna van der Breggen.

BTC CITY LJUBLJANA: Polona Batagelj, Ula Berlan, Maaike Boogaard, Eugenia Bujak, Tanja Elsner, Anastasia Iakovenko, Corinna Lechner, Hanna Nilsson, Olena Pavlukhina, Karin Penko, Ursa Pintar, Mia Radotic, Hajdi Zajc, Sasa Zavbi eta Urska Zigart

CANYON SRAM RACING:Alena Amialiusik, Hannah Barnes, Alice Barnes, Elena Cecchini, Tiffany Cromwell, Tania Erath, Pauline Ferrand-Prevot, Lisa Klein, Katarzyna Niewiadoma, Christa Riffel, Alexis Ryan, Leah Thorvilson eta Trixi Worrack
 
CERVÈLO-BIGLA CYCLING: Emma Cecilie Norsgaard, Ann-sophie Duyck, Nicole Hanselmann, Clara Koppenburg, Lotta Lepistö, Cecilie Uttrup Ludwig, Ashleigh Moolman, Claire Rose, Marie Vilmann. 
 
CHINA LIV PRO CYCLING: Yue Bai, Quialon Chen, Jiaqi Li, Hongyu Liang, Dexiang Liu, Jiali Liu, Mei Lu, Siying Lu, Zhaojuang Meng, Wu Peixiao,Yixian Piu, Xue Sun, Xi Sha Zhao
 
CONCERIA ZABRI: Lisa Allkokondi, Carmela Cipriani, Manuela De Iuliis, Keti Fetishi, Elena Franchi, Joli Karafili, Xhorxhia Kristollari, Xhejna Metalja, Claudia Meucci, Loreta Pirro, Jona Rizvanolli, Elona Rusta eta Basei Marzia Salton
 
CYLANCE PRO CYCLING: Holly Breck, Giorgia Bronzini, Krista Doebel-Hickok, Jelena Eric, Sheyla Gutiérrez Ruiz, Kaitlin Keough, Rossella Ratto, Lauren Stephens, Marta Tagliaferro.
 
DOLTCINI VAN EYCK SPORT: Kim de Baat, Sofie de Vuyst, Mieke Dockx, Demmy Druyts, Kelly Druyts, Sarah Inghelbrecht, Pascale Jeuland, Ditte Lenseclaes, Kelly Markus, Daniella Reis, Tetiana Riabchenko, Marion Sicot, Lotte Van Hoek, Bryony Van Velzen, Saartje Vandenbroucke
 
EXPERZA FOOTLOGIX: Manon Bakker, Nathalie Bex, Thalita de Jong, Jessy Druyts, Lenny Druyts, Axelle Duvau Prevot, Severine Eraud, Trine Holmsgaard, Sara Mustonen Lichan, Sarah Rijkes, Lotte Rotman, Agnieszka Skalniak, Susanna Zori
 
FDJ NOUVELLE - AQUITAINE FUTUROSCOPE: Charlotte Bravard, Coralie Demay, Eugenie Duval, Roxane Fournier, Shara Gillow, Maelle Grossetete, Victorie Guilman, Lauren Kitchen, Evita Muzic, Greta Richioud, Rozanne Slik, Moniek Tenniglo
 
 
HAGENS BERMAN SUPERMINT: Whitney Allison, Lindsay Bayer, Jessica Cerra, Tarah Cole, Julie Kuliecza, Jennifer Luebke, Liza Rachetto, Starla Teddergreen, Lily Williams
 
HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT: Susanne Andersen, Charlotte Becker, Simona Frapporti, Ingvild Gaskjenn, Tatiana Guderzo, Line Marie Gulliksen, Vita Heine, Nina Kessler, Ingrid Lorvik, Ingrid Moe, Camilla Mollebro Pedersen, Julie Solvang, Thea Thorsen
 
LOTTO SOUDAL: Isabelle Beckers, Alana Castrique, Demi de Jong, Elise Delzenne, Valerie Demey, Annelies Dom, Annabelle Dreville, Chantal Hoffmann, Lotte Kopecky, Puck Moonen, Julie van de Velde, Kelly Van den Steen, Marjolein Van't Geelof, Fenna Vanhoutte
 
MINSK CYCLING CLUB: Krystsina Bialetskaya, Anastasiya Dzedzikava, Nastassia Kiptsikava, Maryna Kuchynskaya, Taisa Naskovich, Anastasia Safonava, Tatsiana Sharakova, Hanna Tserah
 
MITCHELTON SCOTT: Jessica Allen, Jenelle Crooks, Jolien D'Hoore, Gracie Elvin, Lucy Kennedy, Alexandra Manli, Sarah Roy, Amanda Spratt, Annemiek Van Vleuten, Georgia Williams
 
 
RALLY CYCLING: Erica Allar, Sara Bergen, Allison Beveridge, Kelly Catlin, Gillian Ellsay, Heidi Franz, Megan Heath, Kirsti Lay, Katherine Maine, Abigail Mickey, Summer Moak, Sara Poidevin, Emma White
 
SC MICHELA FANINI: Francesca Balducci, Sara Barbieri, Anna Ceoloni, Lilibeth Chacón García, Alessia dal Magro, Elisa Dalla Valle, Leonora Geppi, Monika Kiraly, Greta Marturano, Olga Shekel
 
SERVETTO STRADALLE: Sara Casasola, Marika Depetris, Kseniia Dobrynina, Katja Jeretina, Francesca Marengo, Barbara Milone, Rosalía Ortiz Hano, Jessica Marcela Parra Rojas, Anna Potokina, Anna Cristina Sanabria, Paula Sanmartín, Femke Verstichelen
 
STILL BIKE TEAM: Beatrice Bartelloni, Nicole D'Agostin, Arianna Fidanza, Martina Fidanza, Alice Gasparini, Gloria Manzoni, Paola Panzeri, Anna Pedroni, Debora Silvestri
 
STOREY RACING: Bethany Crumpton, Monica Dew, Hannah Dines, Rebecca Durrell, Neah Evans, Elizabeth-Jane Harris, Ffion James, Anna Kay, Joscelin Lowden, Chanel Mason, Emily Nelson, Sarah Storey
 
SWAPIT AGOLICO: Anet Barrera Esparza, Ana Teresa Casas, Cinthya Teresita Covarrubias, Odemaris Denisse Mancilla de la Cruz, Paola Andrea Muñoz, Marcela Elizabeth Prieto, Andrea Ramírez, María José Vargas
 
TEAM DUKLA PRAHA: Nikola Bajgerova, Ema Cetkovska, Barbara Dzerengova, Lucie Hochmann, Katerina Kohoutkova, Tereza Korvasova, Jarmila Machacova, Martina Mikulaskova, Tereza Neumanova, Dana Pospisilova, Melissa van Neck
 
 
TEAM ILLUMINATE: Grace Anderson, Libby Caldwell, Georgia Catterick, Amity Gregg, Mikayla Harvey, Shoko Kashiki, Kemille King, Lexie Millard, Katerina Nash
 
TEAM SUNWEB: Lucinda Brand, Leah Kirchmann, Juliette Labous, Liane Lippert, Floortje Mackaij, Pernielle Mathiesen, Coryn Rivera, Julia Soek, Ellen van Dijk, Ruth Winder
 
TEAM TIBCO SILLICON VALLEY BANK: Lex Albrecht, Nicolle Bruderer, Kathryn Buss, Alice Cobb, Ingrid Dexel Clouthier, Emma Grant, Alison Jackson, Shannon Malseed, Emily Newsom, Kendall Ryan, Jennifer Tetrick, Elizabeth Williams
 
TEAM VIRTU CYCLING: Katrine Aalerud, Barbara Guarischi, Louise Norman Hansen, Claudia Koster, Mieke Kroger, Christina Malling Siggaard, Emilie Moberg, Katarzyna Pawlowska, Sara Penton, Trine Schmidt, Doris Schweizer, Linda Villumsen
 
THAILAND WOMEN'S CYCLING TEAM: Nontasin Chanpeng, Sarocha Kamonkorn, Wilaiwan Kunlapha, Wathinee Luekajohr, Supaksorn Nuntana, Pannaray Rasee, Suthima Sopa, Piyathida Thitjan
 
TOP GIRLS FASSA BORTOLO: Vania Canvelli, Francesca Cauz, Elena Leonardi, Sara Mariotto, Chiara Perini, Francesca Pisciali, Nadia Quagliotto, Beatrice Rosatto, Laura Tomasi
 
TREK DROPS: Eva Buurman, Anna Christian, Kathrin Hammes, Elizabeth Holden, Manon Lloyd, Annasley Park, Abby-Mae Parkinson, Hannah Payton, Lucy Shaw, Annabel Simpson, Abigail van Twisk, Molly Weaver, Tayler Wiles
 
 
TWENTY20 SHO AIR: Sofía Arreola Navarro, Erica Clevenger, Margot Clyne, Allie Dragoo, Jasmin Duehring, Chloe Dygert, Scotti Lechuga, Marlies Mejias García, Danielle Morshead, Shayna Powless, Stephanie Roorda, Jennifer Valente
 
UNITED HEALTHCARE CYCLING: Rushlee Buchanan, Janelle Cole, Katharine Hall, Lauren Hall, Lauretta Hanson, Diana Carolina Peñuela, Leah Thomas
 
VALCAR PBM: Allegra Arzuffi, Elisa Balsamo, Marta Cavalli, Maria Giulia Confalonieri, Chiara Consonni, Dalia Muccioli, Asja Paladin, Silvia Persico, Silvia Pollicini, Ilaria Sanguineti, Miriam Vece, Alessia Viglia, Chiara Zannettin
 
WAOWDEALS PRO CYCLING: Ratem Gafinovitz, Yara Kastelijn, Jeanne Korevaar, Anouska Koster, Riejanne Markus, Pauline Rooijakkers, Danielle Rowe, Sabrina Stultiens, Monique van de Ree, Marianne Vos
 
 
WIGGLE HIGH5: Katie Archibald, Lisa Brennauer, Audrey Cordon Ragot, Anette Edmondson, Emilia Fahlin, Grace Garner, Lucy Garner, Elisha Longo Borgini, Martina Ritter, Macey Stewart, Eri Yonamine
 
WNT ROTOR PRO CYCLING: Anna Badegruber, Lydia Boylan, Natalie Grinczer, Hayley Jones, Melissa Lowther, Elise Maes, Eileen Roe, Hayley Simmonds, Aafke Soet, Lea Lin Teutenberg
 
 
LASTERKETA NAGUSIAK
 
Martxoak 3: Strade Bianche
 
Martxoak 11: Ronde van Drenthe
 
Martxoak 18: Trofeo Alfredo Binda
 
Martxoak 22: Driedaagse De Panne-Koksijde
 
Martxoak 25: Gante-Wevelgen
 
Apirilak 1: Flandriako Tourra
 
Apirilak 15: Amstel Gold Race
 
Apirilak 18: Flech Wallonne
 
Apirilak 22: Liege-Bastojne-Liege
 
Apirilak 26-28: Chongming Uharteko Tourra
 
Maiatzak 10-13: Amgen Breakway Race
 
Maiatzak 19-22: Emakumeen Bira
 
Ekainak 13-17: OVO Energy Race
 
Uztailak 6-15: Italiako Giroa
 
 
Uztailak 17: La Course
 
Uztailak 28: Prudential Ride London
 
Abuztuak 10-12: Crescent
 
Abuztuak 16-19: Norvegiako Tourra
 
Abuztuak 25: Plouay-Lorient
 
Abuztuak 28 - Irailak 2: Boels Ladies Tour
 
Irailak 16: Madrid Challenge
 
Urriak 21: Guangxiko Tourra
 
+ Maiatzak 17: Durango-Durango Emakumeen Saria
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
Loading player...